Česky

Popis produktu Redakční systém

jan.kubes, aktualizováno: 31.07.2014

Redakční systém je aplikace usnadňující vytváření, údržbu a správu obsahu firemních informací prezentujících na internetu a intranetu. Umožňuje udržet webové prezentace aktuální a přehledně strukturované.

Co nabízí redakční systém?

Aplikace Redakční systém umožňuje bez jakýkoliv znalostí HTML či jiných programovacích jazyků vytvářet, aktualizovat a doplňovat webové prezentace Vaší společnosti.

Proces zadávání požadavků, kontrola jejich správného zpracování a naplnění webových stránek, následné připomínkování či schválení spuštění do ostré verze je nejen náročné časově, ale zvyšuje i finanční náklady na údržbu prezentace společnosti.

Aplikace Redakční systém Vám dovolí celý tento proces neřešit a správu prezentací ponechá zcela ve Vašich rukou.  

Redakční systém.jpg

 

Stručný popis aplikace

Aplikace na základě přidělených rolí umožňuje vkládat, mazat či editovat texty a obrázky. Uživatel přihlášený jako administrátor je oprávněn vkládat články, kategorie, menu, sekce a obrázky.

Aplikace umožňuje hierarchicky uspořádat zobrazování textů a obrázků na základě vytváření stupňovité struktury od mainmenu, přes kategorie, sekce až k samotným článkům a obrázkům.  Lze tak vytvořit stromovou strukturu na základě tématického zaměření dokumentů.

K jednotlivým dokumentům je možné přiřadit neomezené množství příloh v podobě obrázků, souborů ke stažení či odkazů. Aplikace umožňuje rozlišování anotačního textu a vlastního obsahu článku.

Na základě nastavení přístupových  práv se článek zobrazuje pouze povoleným uživatelům. Pro každý dokument lze navíc nastavit datum platnosti. Tato funkce se dá s výhodou použít např. pro automatické spuštění nebo automatické „vypnutí“ zobrazování konkrétních dokumentů.  

Schéma.jpg

 

Intuitivní ovládání

Přesto že je aplikace Redakční systém rozsáhlý projekt, si náš tým odborníků při realizaci kladl za hlavní cíl jednoduchost a uživatelskou přístupnost aplikace. Mnoho uživatelů jistě příjemně překvapí, že aplikace je maximálně snadná a pochopitelná pro uživatele.

Stromová struktura.jpg

Ovládání aplikace je velice příjemné, rychlé a neklade žádné vědomostní předpoklady na uživatele.  Jediné co potřebujete je libovolný internetový prohlížeč.

Vícejazyčné stránky

Aplikace Redakční systém umožňuje jednoduché vytváření a správu vícejazyčných webových stránek.  Každá jazyková mutace může mít jinou strukturu a obsah dokumentů. Vše závisí na Vašem vlastním nastavení.

Administrace aplikace

Pro flexibilní nastavení je součástí redakčního systému i možnost nastavení různých přístupových práv pro jednotlivé části menu. Tím je umožněno vytváření multiwebů v závislosti na přihlášení uživatele.

menu.jpg

 

 

 

 

Klíčové vlastnosti Redakčního systému

Aplikace funguje v běžném webovém prohlížeči na libovolném OS, ovládá se přímo z webového prohlížeče. Ovládání je jednoduché, intuitivní.  Aplikace umožňuje několik stupňů uživatelských oprávnění, snadnou správu jazykových mutací webu na jednom místě. Redakční systém generuje validní XHTML kód.

Výhody využití Redakčního systému

  • Ušetříte za práci specializovaných firem
  • Aktualizace stránek bude hotová ihned dle vašich potřeb bez časových prodlev
  • Zobrazení informací v závislosti na přihlášení uživatele

Systémové požadavky

Aplikace je napsána v prostředí PHP s použitím aplikačního serveru TOMCAT/APACHE/IIS. Jako databáze je využitá platforma MySQL s možnou portací na MS SQL nebo Oracle. Je podporován webový prohlížeč, tj. MC Internet Explorer, Chrome, Opera, FireFox apod.

Máte-li zájem o bližší informace, rádi Vám je poskytneme elektronickou formou nebo v rámci osobního setkání viz. záložka s kontaktními údaji.